Bootstrap (8.x-3.5) - en to th translation catalogue (70 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Home
th: หน้าแรก

en: Images
th: รูปภาพ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: title
th: ชื่อ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: content
th: เนื้อหา

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Version
th: รุ่น

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Small
th: เล็ก

en: Large
th: ใหญ่

en: Add
th: เพิ่ม

en: Manage
th: จัดการ

en: Visible
th: มองเห็น

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: file
th: แฟ้ม

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Create
th: สร้าง

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: General
th: ทั่วไป

en: Log in
th: เข้าสู่ระบบ

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Uninstall
th: ลบโมดูล

en: Install
th: ติดตั้ง

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Close
th: ปิด

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Show
th: แสดง

en: image
th: รูปภาพ

en: Loading...
th: กำลังโหลด...

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Enter the terms you wish to search for.
th: ใส่คำที่คุณต้องการค้นหา

en: Add another item
th: เพิ่มรายการอื่น

en: Hide
th: ซ่อน

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Drag to re-order
th: ลากเพื่อเปลี่ยนลำดับ

en: (active tab)
th: (แท็บปัจจุบัน)

en: Hide summary
th: ซ่อนสรุป

en: Edit summary
th: แก้ไขสรุป

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
th: เปลี่ยนลำดับแถวด้วยน้ำหนักตัวเลขแทนการลาก

en: You have unsaved changes.
th: คุณมีการเปลี่ยนแปลงลำดับสินค้ากรุณากดปุ่มอัพเดทข้อมูล

[ctx: Sort order]
en: Order
th: Order
    In Context: Sort order

en: First page
th: หน้าแรก

en: Install and set as default
th: ติดตั้งและตั้งค่าเป็นค่าเริ่มต้น

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
th: ภาพที่ใหญ่กว่า <strong>@max</strong> พิกเซลจะได้รับการปรับขนาด
