Bootstrap (8.x-3.7) - en to am translation catalogue (47 entries)

en: Forms
am: ቅፆች

en: Home
am: ቤት

en: Images
am: ምስሎች

en: Next
am: ቀጣይ

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Version
am: ሥሪት

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Go to previous page
am: ወደ ቀድሞ ገጽ ሂድ

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Update
am: አዘምን

en: Configure
am: ውቀር

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Custom
am: ብጁ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Log in
am: ግባ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Uninstall
am: አራግፍ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Close
am: ዝጋ

en: Hidden
am: ድብቅ

en: Tabs
am: ትሮች

en: Go to first page
am: ወደ መጀመሪያ ገጽ ሂድ

en: Go to last page
am: ወደ መጨረሻ ገጽ ሂድ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Powered by Drupal
am: በድሩፓል የሚንቀሳቀስ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
