Bootstrap (8.x-3.7) - en to ca translation catalogue (112 entries)

en: Forms
ca: Formularis

en: Home
ca: Inici

en: Images
ca: Imatges

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: title
ca: títol

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: content
ca: contingut

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: Edit
ca: Edita

en: Search
ca: Cerca

en: None
ca: Cap

en: Container
ca: Contenidor

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Import
ca: Importa

en: Export
ca: Exporta

en: container
ca: contenidor

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Update
ca: Actualitza

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Add
ca: Afegeix

en: Manage
ca: Gestiona

en: Theme
ca: Tema

en: Upload
ca: Puja

en: Configure
ca: Configura

en: file
ca: fitxer

en: Options
ca: Opcions

en: Create
ca: Crea

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Filter
ca: Filtra

en: Advanced
ca: Avançat

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Log in
ca: Entra

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Install
ca: Instal·la

en: Tools
ca: Eines

en: left
ca: a l'esquerra

en: right
ca: a la dreta

en: Static
ca: Estàtic

en: Close
ca: Tanca

en: show
ca: mostra

en: Hidden
ca: Ocult

en: Show
ca: Mostra

en: Buttons
ca: Botons

en: White
ca: Blanc

en: image
ca: imatge

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Apply
ca: Aplica

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Enter the terms you wish to search for.
ca: Introduïu els termes que voleu cercar.

en: Add another item
ca: Afegeix un altre element

en: Hide
ca: Oculta

en: Restore
ca: Restaura

en: Rebuild
ca: Torna a construir

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Tables
ca: Taules

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Drag to re-order
ca: Arrossegueu per canviar l'ordre

en: Pagination
ca: Paginació

en: Powered by Drupal
ca: Funciona amb el Drupal

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: (active tab)
ca: (pestanya activa)

en: Hide summary
ca: Amaga el resum

en: Edit summary
ca: Edita el resum

en: Update style
ca: Actualitza l'estil

en: Add effect
ca: Afegeix l'efecte

en: auto
ca: automàtic

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ca: Reordeneu les files per pes numèric en comptes d'arrossegar-les.

en: Last page
ca: Última pàgina

en: You have unsaved changes.
ca: Teniu canvis no desats.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
ca: Es poden carregar un nombre il·limitat de fitxers en aquest camp.

[ctx: Sort order]
en: Order
ca: Ordena
    en context: Classifica l'ordre

en: One file only. | Maximum @count files.
ca[0]: Només un fitxer.
ca[1]: Màxim @count fitxers.

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: First page
ca: Primera pàgina

en: Allowed types: @extensions.
ca: Tipus permesos: @extensions.

en: Install and set as default
ca: Instal·la'l i estableix-lo com a predeterminat

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
ca: Les imatges han de ser exactament de <strong>@size</strong> píxels.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ca: Les imatges han de ser més grans de <strong>@min</strong> píxels. Les imatges més grans de <strong>@max</strong> píxels es redimensionaran.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
ca: Les imatges han de ser més grans de <strong>@min</strong> píxels.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ca: Les imatges més grans de <strong>@max</strong> píxels es redimensionaran.

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: @size limit.
ca: Límit de @size.

en: Upload requirements
ca: Requeriments de càrrega
