Bootstrap5 (4.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: New
id: Baru

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Text Formats
id: Format teks

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
id: Anda belum membuat jenis konten apa pun. Buka <a href="@create_content">halaman pembuatan jenis konten</a> untuk menambahkan jenis konten baru.

en: Page @items.current
id: Laman @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
