Bootstrap5 (4.0.4) - en to cs translation catalogue (55 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Description
cs: Popis

en: Version
cs: Verze

en: Name
cs: Jméno

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Help
cs: Nápověda

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Create
cs: Vytvořit

en: Page title
cs: Název stránky

en: Page
cs: Stránka

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Database
cs: databáze

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: System
cs: Systém

en: Add new comment
cs: Přidat komentář

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: Messages
cs: Zprávy

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: New
cs: Nové

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Tabs
cs: Záložky

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Footer options
cs: Možnosti patičky

en: Memory limit
cs: Limit paměti

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Search form
cs: Vyhledávání

en: No modules are available to uninstall.
cs: Žádné moduly pro odinstalaci nejsou k dispozici

en: Powered by Drupal
cs: Běží na Drupalu

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Main content
cs: Hlavní obsah

en: Sidebar first
cs: První postranní panel

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Current page
cs: Aktuální stránka

en: Sidebar second
cs: Druhý postranní panel

en: Footer background
cs: Pozadí patičky

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Text Formats
cs: Textové formáty

en: Last Cron Run
cs: Poslední spuštění cronu

en: Last page
cs: Poslední stránka

en: Drupal Version
cs: Drupal verze

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Version: @module-version
cs: Verze: @module-version

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
cs: Strojový název: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: General System Information
cs: Obecné informace o systému
