Bootstrap5 (4.0.4) - en to vi translation catalogue (35 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Description
vi: Mô tả

en: Version
vi: Phiên bản

en: Name
vi: Tên

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: Create
vi: Tạo

en: Page title
vi: Tiêu đề trang

en: Page
vi: Trang

en: Database
vi: Cơ sở dữ liệu

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Footer
vi: Phần chân

en: System
vi: Hệ thống

en: Add new comment
vi: Viết bình luận

en: Uninstall
vi: Gỡ bỏ

en: Messages
vi: Thông báo

en: Installed
vi: Đã cài đặt

en: New
vi: Mới

en: Go to first page
vi: Đến trang đầu tiên

en: Go to last page
vi: Đến trang cuối cùng

en: Skip to main content
vi: Nhảy đến nội dung

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: Search form
vi: Biểu mẫu tìm kiếm

en: No modules are available to uninstall.
vi: Không có module nào hợp lệ để gỡ bỏ.

en: Powered by Drupal
vi: Sử dụng Drupal

en: Sidebar first
vi: Sidebar đầu tiên

en: Main page content
vi: Nội dung chính của trang

en: Current page
vi: Trang hiện thời

en: Sidebar second
vi: Sidebar thứ hai

en: Footer background
vi: Màu nền phần chân

en: Previous page
vi: Trang trước

en: Text Formats
vi: Các định dạng văn bản
