Bootstrap 5 admin (1.1.18) - en to ro translation catalogue (59 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Description
ro: Descriere

en: Version
ro: Versiune

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Updated
ro: Actualizat

en: Create
ro: Crează

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Web Server
ro: Server Web

en: Database
ro: Bază de date

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: System
ro: Sistem

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Messages
ro: Mesaje

en: Installed
ro: Instalat

en: New
ro: Nou

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Memory limit
ro: Limită memorie

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Pagination
ro: Paginație

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: No modules are available to uninstall.
ro: Nu sunt disponibile module pentru dezinstalare.

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Includes: %includes
ro: Include: %includes

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Includes:
ro: Include:

en: Enabled: %includes
ro: Activat: %includes

en: Disabled: %disabled
ro: Dezactivat: %disabled

en: Footer background
ro: Culoare de fundal a subsolului paginii

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Show row weights
ro: Arată greutățile rândurilor

en: Hide row weights
ro: Ascunde greutățile rândurilor

en: Last Cron Run
ro: Ultima rulare Cron

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Drupal Version
ro: Versiune Drupal

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ro: Nu aveți niciun tip de conținut creat încă. Mergeți la <a href="@create_content">pagina de creare a tipurilor de conținut</a> pentru a adăuga un tip nou de conținut.

en: First page
ro: Prima pagină

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Version: @module-version
ro: Versiune: @module-version

en: Requires: @module-list
ro: Necesită: @module-list

en: Required by: @module-list
ro: Cerut de: @module-list

en: Installation tasks
ro: Sarcini pentru instalare

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ro: Nume mașină: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ro[0]: Următorul motiv împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:
ro[1]: Următoarele motive împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:

en: General System Information
ro: Informații generale despre sistem
