Bootstrap 5 admin (1.1.28) - en to fa translation catalogue (57 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Description
fa: توضیحات

en: Action
fa: عملکرد

en: Version
fa: نسخه

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Name
fa: نام

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Updated
fa: به‌روز

en: Create
fa: ایجاد

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Web Server
fa: وب سرور

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: System
fa: سیستم

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: Installed
fa: نصب شده

en: New
fa: جدید

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Shortcut
fa: میان‌بر

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Memory limit
fa: محدودیت حافظه

en: Error message
fa: پیام خطا

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: No modules are available to uninstall.
fa: هیچ ماژولی جهت حذف وجود ندارد.

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Includes: %includes
fa: عبارتند از: %includes

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Includes:
fa: شامل:

en: Enabled: %includes
fa: فعال‌شده: %includes

en: Disabled: %disabled
fa: غیرفعال: %disabled

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Footer background
fa: رنگ زمینه‎ی قسمت پایینی

en: Show row weights
fa: نمایش وزن سطرها

en: Hide row weights
fa: مخفی نمودن وزن سطرها

en: Third party settings
fa: تنظیمات ثانویه

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری

en: General System Information
fa: اطلاعات عمومی سیستم

en: Status Details
fa: جزئیات وضعیت
