Bootstrap 5 admin (1.1.38) - en to ar translation catalogue (64 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Description
ar: الوصف

en: Action
ar: إجراء

en: Version
ar: النسخة

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Name
ar: الاسم

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: مساعدة

en: Updated
ar: التحديث

en: Create
ar: أنشئ

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Web Server
ar: خادم الشبكة

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: System
ar: النظام

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Messages
ar: الرسائل

en: Installed
ar: مثبت

en: New
ar: جديد

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Shortcut
ar: اختصار

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Memory limit
ar: حد الذاكرة

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: Search form
ar: استمارة البحث

en: No modules are available to uninstall.
ar: لا توجد وحدات يمكن إزالتها.

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Includes: %includes
ar: تشمل: %includes

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Breadcrumbs
ar: مسار التنقّل

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Includes:
ar: يحتوي:

en: Enabled: %includes
ar: المفعلة: %includes

en: Disabled: %disabled
ar: المعطلة: %disabled

en: Current page
ar: الصفحة الحاليّة

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Previous page
ar: الصفحة السابقة

en: Show row weights
ar: إظهار أوزان الأسطر

en: Hide row weights
ar: إخفاء أوزان السطور

en: Last Cron Run
ar: آخر تشغيل كرون

en: Last page
ar: الصفحة الأخيرة

en: Third party settings
ar: إعدادات الطرف الثالث

en: Site branding
ar: العلامة التجارية للموقع

en: First page
ar: الصفحة الأولى

en: Submitted by @author_name on @date
ar: أضيفت بواسطة @author_name بتاريخ @date

en: Primary admin actions
ar: الإجراءات الإدارية الرئيسية

en: User account menu
ar: قائمة حساب المستخدم

en: Go to page @key
ar: الانتقال إلى الصفحة @key
