Barrio Bootstrap 5 Theme (5.5.16) - en to ja translation catalogue (117 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Images
ja: イメージ

en: Content
ja: コンテンツ

en: None
ja: なし

en: Container
ja: コンテナー

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Region
ja: リージョン

en: Menu
ja: メニュー

en: Updated
ja: 更新

en: Icons
ja: アイコン

en: Layout
ja: レイアウト

en: Total
ja: 合計

en: Components
ja: コンポーネント

en: n/a
ja: 利用不可

en: Node
ja: ノード

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Header
ja: ヘッダー

en: Custom
ja: カスタム

en: Normal
ja: ノーマル

en: Up
ja: 上へ

en: Medium
ja: 中程度

en: Add to cart
ja: カートに入れる

en: Address
ja: 住所

en: Forum
ja: フォーラム

en: Text color
ja: テキストの色

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Button
ja: ボタン

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Messages
ja: メッセージ

en: Switch
ja: 切り替え

en: Topics
ja: トピック

en: Posts
ja: 投稿

en: Buttons
ja: ボタン

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: White
ja: 白

en: Link color
ja: リンクの色

en: Subtotal
ja: 小計

en: Order Summary
ja: 注文の概要

en: Gray
ja: グレー

en: New
ja: 新

en: Locality
ja: 地域

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: medium
ja: 普通

en: small
ja: 小

en: large
ja: 大

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Transparent
ja: 透過

en: Organization
ja: 会社

en: Black
ja: ブラック

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Billing information
ja: 請求情報

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Tables
ja: テーブル

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Blue Lagoon (default)
ja: Blue Lagoon (デフォルト)

en: Base color
ja: ベースの色

en: Slate
ja: スレート

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Customer Information
ja: 顧客情報

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー

en: Main background
ja: メインバックグラウンド

en: Sidebar background
ja: サイドバーの背景

en: Sidebar borders
ja: サイドバーボーダー

en: Footer background
ja: フッターの背景

en: Plum
ja: プラム

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Title and slogan
ja: タイトルとスローガン

en: Firehouse
ja: ファイヤーハウス

en: Ice
ja: アイス

en: Your shopping cart is empty.
ja: ショッピングカートは空です。

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Extra Large
ja: エキストララージ

en: Footer first
ja: 第1フッター

en: Footer second
ja: 第2フッター

en: Footer third
ja: 第3フッター

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Primary menu
ja: プライマリーメニュー

en: Footer fourth
ja: 第4フッター

en: Header background top
ja: ヘッダー バックうラウンド トップ

en: Header background bottom
ja: ヘッダー バックグラウンド ボトム

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ja: コンテンツタイプがまだ作成されていません。<a href="@create_content">コンテンツタイプ作成ページ</a>で新しいコンテンツタイプを追加してください。

en: Book outline for @book.title
ja: @book.title のブックアウトライン

en: Book traversal links for
ja: ブック横断リンク:

en: Site header
ja: サイトヘッダー

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: Featured top
ja: フィーチャートップ

en: Featured bottom first
ja: フィーチャーボトムファースト

en: Featured bottom second
ja: フィーチャーボトムセカンド

en: Featured bottom third
ja: フィーチャーボトムサード

en: Footer fifth
ja: 第5フッター

en: By @author @time ago
ja: @author が @time 前に投稿

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー

en: Order activity
ja: 注文の動き
