Barrio (8.x-4.22) - en to el translation catalogue (66 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Size
el: Μέγεθος

en: None
el: Κανένα

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to parent page
el: Μετάβαση στη γονική σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Length
el: Μήκος

en: Region
el: Περιοχή

en: Menu
el: Μενού

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Components
el: Συστατικά

en: n/a
el: δ/υ

en: Last post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Normal
el: Κανονικό

en: Up
el: Επάνω

en: Width
el: Πλάτος

en: Medium
el: Μέσο

en: Forum
el: Φόρουμ

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Color
el: Χρώμα

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Position
el: Θέση

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Topics
el: Θέματα

en: Limit
el: Όριο

en: Posts
el: Καταχωρίσεις

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: White
el: Λευκό

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: Standard
el: Βασικό

en: New
el: Δημιουργία

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: both
el: και τα δύο

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Form
el: Φόρμα

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: ‹
el: <

en: ›
el: >

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Blue Lagoon (default)
el: Blue Lagoon (προκαθορισμένο)

en: Main background
el: Κυρίως φόντο

en: Sidebar background
el: Φόντο πλευρικής στήλης

en: Sidebar borders
el: Πλαίσια πλευρικής στήλης

en: Footer background
el: Φόντο υποσέλιδου

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Title and slogan
el: Τίτλος και σλόγκαν

en: Text Formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: Book outline for @book.title
el: Book outline για το @book.title

en: Site header
el: Κεφαλίδα ιστοσελίδας

en: By @author @time ago
el: Από @author πριν @time
