Barrio Bootstrap 5 Theme (8.x-4.24) - en to fa translation catalogue (71 entries)

en: Home
fa: خانه

en: None
fa: هیچ

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Region
fa: ناحیه

en: Menu
fa: منو

en: Updated
fa: به‌روز

en: Layout
fa: آرایش

en: Total
fa: مجموع

en: Components
fa: مؤلفه‌ها

en: n/a
fa: هیچ

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Custom
fa: سفارشی

en: Normal
fa: عادی

en: Up
fa: بالا

en: Medium
fa: متوسط

en: Add to cart
fa: افزودن به سبد خرید

en: Address
fa: نشانی

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Forum
fa: انجمن

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: White
fa: سفید

en: Link color
fa: رنگ پیوند

en: Subtotal
fa: جمع جزء

en: Standard
fa: استاندارد

en: New
fa: جدید

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: small
fa: کوچک

en: large
fa: بزرگ

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Form
fa: فرم

en: Organization
fa: سازمان

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Billing information
fa: اطلاعات صورت‌حساب

en: Fonts
fa: فونت‌ها

en: Billing Information
fa: اطلاعات صورتحساب

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Light
fa: روشن

en: Primary
fa: اصلی

en: Payment Method
fa: شیوه‌ی پرداخت

en: Blue Lagoon (default)
fa: تالاب آبی

en: Slate
fa: تخته سنگ

en: Shipping Information
fa: اطلاعات ارسال کالا

en: Main background
fa: رنگ زمینه‌ی اصلی

en: Sidebar background
fa: رنگ زمینه ی نوار کناری

en: Sidebar borders
fa: حاشیه‌ های نوار کناری

en: Footer background
fa: رنگ زمینه‎ی قسمت پایینی

en: Plum
fa: آلو

en: Title and slogan
fa: عنوان و شعار سایت

en: Firehouse
fa: ایستگاه آتش‌نشانی

en: Ice
fa: یخ

en: Your shopping cart is empty.
fa: سبد خرید شما خالی است.

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Dark
fa: تاریک

en: Shipping information
fa: اطلاعات ارسال کالا

en: Header background top
fa: پس زمینه بالای سربرگ

en: Header background bottom
fa: پس‌زمینه پایین سربرگ
