Barrio (8.x-4.26) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Home
pt: Início

en: None
pt: Nenhum

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: Go to parent page
pt: Ir para página pai

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Default
pt: Predefinido

en: Region
pt: Região

en: Updated
pt: Atualizado

en: Components
pt: Componentes

en: n/a
pt: não disponível

en: Last post
pt: Última entrada

en: Custom
pt: Personalizado

en: Up
pt: Para cima

en: Medium
pt: Médio

en: Forum
pt: Fórum

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Messages
pt: Mensagens

en: Switch
pt: Alterar

en: Topics
pt: Tópicos

en: Posts
pt: Mensagens

en: Buttons
pt: Botões

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Link color
pt: Cor das ligações

en: Standard
pt: Padrão

en: New
pt: Novo

en: Tabs
pt: Separadores

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Ir para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Form
pt: Formulário

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Pagination
pt: Paginação

en: Blue Lagoon (default)
pt: Blue Lagoon (predefinido)

en: Main background
pt: Fundo principal

en: Sidebar background
pt: Fundo da barra lateral

en: Sidebar borders
pt: Margens das barras laterais

en: Footer background
pt: Fundo do rodapé

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Title and slogan
pt: Título e slogan

en: Text Formats
pt: Formatos de Texto

en: Header background top
pt: Cabeçalho do topo do fundo

en: Header background bottom
pt: Cabeçalho da base do fundo

en: Site header
pt: Cabeçalho do sítio

en: Page @items.current
pt: Página @items.current
