Barrio Bootstrap 5 Theme (8.x-4.28) - en to sv translation catalogue (91 entries)

en: Home
sv: Hem

en: None
sv: Ingen

en: Container
sv: Grupp

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to parent page
sv: Gå till ovanliggande sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Default
sv: Förvald

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Menu
sv: Meny

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Icons
sv: Ikoner

en: Total
sv: Totalt

en: Components
sv: Komponenter

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Last post
sv: Senaste inlägg

en: Custom
sv: Anpassad

en: Up
sv: Upp

en: Medium
sv: Mellan

en: Add to cart
sv: Lägg till i varukorg

en: Address
sv: Adress

en: Colors
sv: Färger

en: Text color
sv: Textfärg

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Expires
sv: Upphör att gälla

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Switch
sv: Byt

en: Topics
sv: Ämnen

en: Posts
sv: Inlägg

en: Buttons
sv: Knappar

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: White
sv: Vit

en: Link color
sv: Länkfärg

en: Subtotal
sv: Delsumma

en: Order Summary
sv: Beställning

en: Gray
sv: Grå

en: New
sv: Ny

en: Locality
sv: Plats

en: Tabs
sv: Flikar

en: Next page
sv: Nästa sida

en: medium
sv: mellan

en: small
sv: liten

en: large
sv: stor

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Form
sv: Formulär

en: Transparent
sv: Genomskinlig

en: Organization
sv: Organisation

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Billing information
sv: Betalningsinformation

en: Fonts
sv: Fonter

en: Tables
sv: Tabeller

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Light
sv: Ljust

en: Primary
sv: Primär

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Payment Method
sv: Betalningssätt

en: Pagination
sv: Paginering

en: Blue Lagoon (default)
sv: Blå lagun (förvald)

en: Slate
sv: Skiffer

en: Shipping Information
sv: Leveransinformation

en: Payment instructions
sv: Instruktioner för betalning

en: Main background
sv: Huvudbakgrund

en: Sidebar background
sv: Bakgrund för sidospalt

en: Sidebar borders
sv: Kant för sidospalt

en: Footer background
sv: Sidfotens bakgrund

en: Plum
sv: Plommon

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Title and slogan
sv: Titel och slogan

en: Firehouse
sv: Brandstation

en: Ice
sv: Is

en: Your shopping cart is empty.
sv: Din varukorg är tom.

en: Sidebar first width
sv: Bredd på första sidospalt

en: Text Formats
sv: Textformat

en: Dark
sv: Mörkt

en: Sidebar second width
sv: Bredd på andra sidospalt

en: Shipping information
sv: Leveransinformation

en: Header background top
sv: Överst i bakgrund på sidhuvud

en: Header background bottom
sv: Underst i bakgrund på sidhuvud

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
sv: Du har inte skapat någon innehållstyp ännu. Gå till sidan <a href="@create_content">skapa innehållstyp</a> för att lägga till en ny innehållstyp.

en: Book traversal links for
sv: Genomkorsande boklänkar för

en: Site header
sv: Sidhuvud för webbplats

en: Page @items.current
sv: Sida @items.current

en: By @author @time ago
sv: Av @author @time sedan

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: Order Confirmation
sv: Orderbekräftelse

en: Order #@number details:
sv: Detaljer för order #@number:

en: Your order number is @number.
sv: Ditt ordernummer är @number.

en: You can view your order on your account page when logged in.
sv: Du kan se din beställning på din kontosida när du är inloggad.
