Barrio Bootstrap 5 Theme (8.x-4.29) - en to tr translation catalogue (77 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: None
tr: Hiçbiri

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Default
tr: Varsayılan

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Region
tr: Bölge

en: Menu
tr: Menü

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Icons
tr: İkonlar

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Total
tr: Toplam

en: Components
tr: Bileşenler

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Custom
tr: Özel

en: Up
tr: Yukarı

en: Medium
tr: Orta

en: Add to cart
tr: Sepete ekle

en: Address
tr: Adres

en: Colors
tr: Renkler

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Expires
tr: Geçerlik tarihi

en: Messages
tr: İletiler

en: Switch
tr: Değiştir

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: White
tr: Beyaz

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Subtotal
tr: Ara toplam

en: Order Summary
tr: Sipariş Özeti

en: Standard
tr: Standart

en: Gray
tr: Gri

en: New
tr: Yeni

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: medium
tr: orta

en: small
tr: küçük

en: large
tr: geniş

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Billing information
tr: Fatura bilgileri

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Billing Information
tr: Fatura Bilgisi

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Payment Method
tr: Ödeme Yöntemi

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Blue Lagoon (default)
tr: Blue Lagoon (ön tanımlı)

en: Customer Information
tr: Müşteri Bilgileri

en: Main background
tr: Ana arkaplan

en: Sidebar background
tr: Yan sütun arkaplanı

en: Sidebar borders
tr: Yan sütun çerçeveleri

en: Footer background
tr: Altbilgi arkaplanı

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Title and slogan
tr: Başlık ve slogan

en: Your shopping cart is empty.
tr: Alışveriş sepetiniz boş.

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Header background top
tr: Üst başlık arkaplanı

en: Header background bottom
tr: Alt başlık arkaplanı

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
tr: Henüz herhangi bir içerik tipi oluşturmadınız. Yeni bir içerik tipi eklemek için <a href="@create_content">içerik tipi oluşturma sayfasına</a> gidin.

en: Site header
tr: Site Başlığı

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Page @items.current
tr: Sayfa @items.current

en: By @author @time ago
tr: @author tarafından @time önce

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi
