Barrio (8.x-4.5) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Home
id: Beranda

en: None
id: Tiada

en: Container
id: Kontainer

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Default
id: Bawaan

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Layout
id: Tata letak

en: Components
id: Komponen

en: n/a
id: t/t

en: Last post
id: Kiriman terakhir

en: Up
id: Ke atas

en: Medium
id: Sedang

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Topics
id: Topik-topik

en: Posts
id: Pos

en: Buttons
id: Tombol

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: New
id: Baru

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: medium
id: sedang

en: small
id: kecil

en: large
id: besar

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Text Formats
id: Format teks

en: Bootstrap Settings
id: Pengaturan Bootstrap

en: Navbar Position
id: Posisi Navbar

en: Select your Navbar position.
id: Pilih posisi Navbar

en: Fixed Top
id: Tetap Atas

en: Fixed Bottom
id: Tetap Bawah

en: Site header
id: Kepala situs

en: Page @items.current
id: Laman @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
