Bootstrap Cloud (8.x-1.5) - en to hu translation catalogue (55 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Delete
hu: Törlés

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Download
hu: Letölt

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Export
hu: Exportálás

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Manage
hu: Kezelés

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Configure
hu: Beállít

en: Create
hu: Létrehozás

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Filter
hu: Szűrő

en: Medium
hu: Közepes

en: Start
hu: Kezdete

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Install
hu: Telepítés

en: Tools
hu: Eszközök

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Red
hu: Vörös

en: Attach
hu: Csatol

en: Review
hu: Áttekintés

en: Tabs
hu: Fülek

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Copy
hu: Másolás

en: Blue
hu: Kék

en: Devel
hu: Fejleszt

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Associate
hu: Hozzárendelés

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Dark
hu: Sötét

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Write
hu: Írás

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Extra Small
hu: Extra kicsi

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje
