Bootstrap DateTime Picker (3.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: Date
pt: Data

en: None
pt: Nenhum

en: Container
pt: Recipiente

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda

en: Tuesday
pt: Terça

en: Wednesday
pt: Quarta

en: Thursday
pt: Quinta

en: Friday
pt: Sexta

en: Saturday
pt: Sábado

en: Time
pt: Hora

en: Display
pt: Mostrar

en: Icons
pt: Ícones

en: Date format
pt: Formato de data

en: Widget type
pt: Tipo de widget

en: Calendar
pt: Calendário

en: here
pt: aqui

en: Start date
pt: Data de início

en: End date
pt: Data de fim

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Arabic
pt: Árabe

en: French
pt: Francês

en: Italian
pt: Italiano

en: Months
pt: Meses

en: or
pt: ou

en: Installed
pt: Instalado

en: Auto
pt: Automático

en: Years
pt: Anos

en: Finnish
pt: Finlandês

en: German
pt: Alemão

en: Polish
pt: Polaco

en: Romanian
pt: Romeno

en: Russian
pt: Russo

en: Turkish
pt: Turco

en: Slovenian
pt: Esloveno

en: Column Size
pt: Tamanho da coluna
