Bootstrap DateTime Picker (4.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: Language
ro: Limba

en: Date
ro: Data

en: None
ro: Nimic

en: Container
ro: Recipient

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Time
ro: Ora

en: Display
ro: Afișaj

en: Icons
ro: Iconițe

en: Date format
ro: Format dată

en: Widget type
ro: Tip control

en: here
ro: aici

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Arabic
ro: Arabă

en: French
ro: Franceză

en: Italian
ro: Italiană

en: or
ro: sau

en: Installed
ro: Instalat

en: Finnish
ro: Finlandeză

en: German
ro: Germană

en: Polish
ro: Poloneză

en: Romanian
ro: Română

en: Russian
ro: Rusă

en: Turkish
ro: Turcă

en: About
ro: Despre

en: Slovenian
ro: Slovenă
