Bootstrap DateTime Picker (4.0.0-alpha1) - en to sk translation catalogue (33 entries)

en: Language
sk: Jazyk

en: Date
sk: Dátum

en: None
sk: Žiadne

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Time
sk: Čas

en: Display
sk: Zobraziť

en: Icons
sk: Ikony

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Widget type
sk: Typ widgetu

en: Calendar
sk: Kalendár

en: here
sk: tu

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: Not installed
sk: Nenainštalovaný

en: Arabic
sk: Arabčina

en: French
sk: Francúzština

en: Italian
sk: Taliančina

en: or
sk: alebo

en: Installed
sk: Inštalované

en: Finnish
sk: Fínčina

en: German
sk: Nemčina

en: Polish
sk: Poľština

en: Romanian
sk: Rumunčina

en: Russian
sk: Ruština

en: Turkish
sk: Turečtina

en: About
sk: Informácie o

en: Slovenian
sk: Slovinčina
