Bootstrap DateTime Picker (4.0.0-alpha3) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Language
id: Bahasa

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Container
id: Kontainer

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Time
id: Waktu

en: Display
id: Tampilan

en: Date format
id: Format tanggal

en: Widget type
id: Jenis widget

en: Calendar
id: Kalender

en: here
id: di sini

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: or
id: atau

en: Installed
id: Terinstal

en: About
id: Tentang
