Bootstrap DateTime Picker (4.0.0-beta2) - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: Language
ar: اللغة

en: Date
ar: التاريخ

en: None
ar: لا شيء

en: Container
ar: حاوية

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Time
ar: الوقت

en: Display
ar: العرض

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Widget type
ar: نوع الويدجة

en: Calendar
ar: التقويم

en: here
ar: هنا

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: End date
ar: تاريخ النهاية.

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Arabic
ar: عربية

en: French
ar: فرنسية

en: Italian
ar: إيطالية

en: or
ar: أو

en: Installed
ar: مثبت

en: Finnish
ar: فنلندية

en: German
ar: ألمانية

en: Polish
ar: بولندية

en: Romanian
ar: رومانية

en: Russian
ar: روسية

en: Turkish
ar: تركية

en: About
ar: حول

en: Slovenian
ar: سلوفينية
