Bootstrap Italia (8.x-0.21) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Read more
hu: Tovább

en: Search
hu: Keresés

en: Name
hu: Név

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Help
hu: Súgó

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: User
hu: Felhasználó

en: Page
hu: Oldal

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Header
hu: Fejléc

en: Medium
hu: Közepes

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Close
hu: Bezár

en: Avatar
hu: Profilkép

en: Overlay
hu: Átfedés

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Card
hu: Kártya

en: Variant
hu: Változat

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: The logo could not be uploaded.
hu: A logót nem lehetett feltölteni.

en: Footer menu
hu: Lábléc menü
