Bootstrap Italia (8.x-0.21) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Search
id: Pencarian

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Help
id: Bantuan

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: User
id: Pengguna

en: Page
id: Halaman

en: Medium
id: Sedang

en: Navigation
id: Navigasi

en: Log in
id: Login

en: Close
id: Tutup

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Card
id: Kartu

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Main Menu
id: Menu Utama

en: The logo could not be uploaded.
id: Logo tidak dapat diunggah.

en: Footer menu
id: Menu footer
