Bootstrap Italia (8.x-0.21) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Read more
ja: 続きを読む

en: Search
ja: 検索

en: Name
ja: 名前

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Help
ja: ヘルプ

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: User
ja: ユーザー

en: Page
ja: ページ

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Header
ja: ヘッダー

en: Medium
ja: 中程度

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Log in
ja: ログイン

en: Close
ja: 閉じる

en: Overlay
ja: オーバーレイ

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Card
ja: カード

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Main Menu
ja: メインメニュー

en: The logo could not be uploaded.
ja: ロゴがアップデートできませんでした。

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Paragraphs
ja: パラグラフ
