Bootstrap Italia (8.x-0.21) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Search
ro: Căutare

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Help
ro: Ajutor

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: User
ro: Utilizator

en: Page
ro: Pagina

en: Header
ro: Cap

en: Medium
ro: Mediu

en: Navigation
ro: Navigator

en: Close
ro: Închideți

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: The logo could not be uploaded.
ro: Logo-ul nu a putut fi încărcat.

en: Footer menu
ro: Meniu subsol
