Bootstrap Italia (8.x-0.22) - en to eo translation catalogue (18 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Read more
eo: Legu pli

en: Search
eo: Serĉu

en: Name
eo: Nomo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Help
eo: Helpo

en: Small
eo: Malgranda

en: Large
eo: Granda

en: User
eo: Uzanto

en: Page
eo: Paĝo

en: Header
eo: Kaplinio

en: Medium
eo: Medio

en: Navigation
eo: Navigado

en: Log in
eo: Ensalutu
