Bootstrap Italia (8.x-0.22) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Search
hi: खोज

en: Name
hi: नाम

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Help
hi: मदद

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Medium
hi: माध्यम

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Close
hi: बंद करे

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Card
hi: कार्ड

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू
