Bootstrap Italia (8.x-0.22) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Read more
pt: Leia mais

en: Search
pt: Buscar

en: Name
pt: Nome

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Help
pt: Ajuda

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Back to top
pt: Voltar ao topo

en: User
pt: Usuário

en: Page
pt: Página

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Medium
pt: Médio

en: Navigation
pt: Navegação

en: Log in
pt: Entrar

en: Close
pt: Fechar

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Slim
pt: Fino

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Card
pt: Cartão

en: Variant
pt: Variante

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Main Menu
pt: Menu Principal

en: The logo could not be uploaded.
pt: O logo não pode ser enviado.

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Paragraphs
pt: Parágrafos
