Bootstrap Italia (8.x-0.22) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Read more
tr: Devamını oku

en: Search
tr: Ara

en: Name
tr: İsim

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Help
tr: Yardım

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: User
tr: Kullanıcı

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Medium
tr: Orta

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Close
tr: Kapat

en: Overlay
tr: Üst katman

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Card
tr: Kart

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: The logo could not be uploaded.
tr: Logo yüklenemedi.

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü
