Bootstrap Italia (8.x-0.23) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Search
it: Cerca

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Help
it: Aiuto

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: User
it: Utente

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Medium
it: Medio

en: Navigation
it: Navigazione

en: Log in
it: Accedi

en: Close
it: Chiudi

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Variant
it: Variante

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Main Menu
it: Navigazione Principale

en: The logo could not be uploaded.
it: Il logo non può essere caricato.

en: Paragraphs
it: Paragrafi
