Bootstrap Italia (8.x-0.24) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Read more
da: Læs mere

en: Search
da: Søg

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Help
da: Hjælp

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Back to top
da: Tilbage til toppen

en: User
da: Bruger

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Log in
da: Log ind

en: Close
da: Luk

en: Overlay
da: Overlejring

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Card
da: Kort

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Main Menu
da: Hovedmenu

en: The logo could not be uploaded.
da: Logoet kan ikke uploades.

en: Footer menu
da: Footer-menu
