Bootstrap Italia (8.x-0.24) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Search
fa: جستجو

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: میدان

en: Label
fa: برچسب

en: Help
fa: راهنما

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: User
fa: کاربر

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Medium
fa: متوسط

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Log in
fa: ورود

en: Close
fa: بستن

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Paragraph
fa: فقره

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه
