Bootstrap Italia (8.x-0.24) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Name
bn: নাম

en: Help
bn: সহায়তা

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Log in
bn: প্রবেশ

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
