Bootstrap Italia (8.x-0.24) - en to eu translation catalogue (24 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Content
eu: Edukia

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: Search
eu: Bilatu

en: Name
eu: Izena

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Help
eu: Laguntza

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Page
eu: Orria

en: Header
eu: Goiburua

en: Medium
eu: Ertaina

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Log in
eu: Sartu

en: Close
eu: Itxi

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: Breadcrumbs
eu: Ogi-apurrak

en: Page top
eu: Orriaren burua

en: Page bottom
eu: Orriaren behean
