Bootstrap Italia (8.x-0.24) - en to oc translation catalogue (29 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: Search
oc: Recercar

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Help
oc: Ajuda

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Back to top
oc: Remontar

en: User
oc: Utilizaire

en: Page
oc: Pagina

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: Header
oc: Entèsta

en: Medium
oc: Mejan

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Log in
oc: Se connectar

en: Close
oc: Tampar

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Variant
oc: Varianta

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: The logo could not be uploaded.
oc: Se pòt pas cargar lo lògo.

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina
