Bootstrap lite - Backport of Backdrop bootstrap based theme (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Remove
fa: حذف

en: Help
fa: راهنما

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Footer
fa: پاورقی

en: Normal
fa: عادی

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Fixed
fa: ثابت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Primary
fa: اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
fa: شما هنوز هیچ نوع محتوایی تعریف نکرده‌اید. برای افزودن یک نوع محتوای جدید به <a href="@create-content">صفحه ایجاد نوع محتوا</a> بروید.

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
