Bootstrap Pages (8.x-1.0-alpha11) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Images
it: Immagini

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Article
it: Articolo

en: Articles
it: Articoli

en: Action
it: Azione

en: On
it: Acceso

en: Categories
it: Categorie

en: view
it: mostra

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Types
it: Tipi

en: Category
it: Categoria

en: Icon
it: Icona

en: Section
it: Sezione

en: Teaser
it: Anteprima

en: Event
it: Evento

en: Component
it: Componente

en: Components
it: Componenti

en: Email
it: E-mail

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Terms
it: Termini

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Topics
it: Argomenti

en: Topic
it: Argomento

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -
