Bootstrap Pages (8.x-1.0-alpha11) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Images
fa: تصاویر

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Article
fa: مقاله

en: Articles
fa: مقالات

en: Action
fa: عملکرد

en: On
fa: روشن

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: view
fa: مشاهده

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Types
fa: انواع

en: Category
fa: دسته بندی

en: Icon
fa: شمایل

en: Section
fa: بخش

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Event
fa: رویداد

en: Component
fa: جزء

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Terms
fa: واژه‌ها

en: Desc
fa: نزولی

en: Events
fa: رویدادها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Topics
fa: موضوعات

en: Topic
fa: موضوع

en: Apply
fa: تایید

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
