Bootstrap Pages (8.x-1.0-alpha11) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Images
uk: Зображення

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Article
uk: Стаття

en: Articles
uk: Статті

en: Action
uk: Дія

en: On
uk: Увімкнено

en: Categories
uk: Категорії

en: view
uk: переглянути

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: Types
uk: Типи

en: Category
uk: Категорія

en: Program
uk: Програма

en: Programs
uk: Програми

en: Icon
uk: Іконка

en: Section
uk: Розділ

en: Teaser
uk: Анонс

en: Event
uk: Подія

en: Component
uk: Компонент

en: Components
uk: Компоненти

en: Email
uk: Електронна пошта

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Published
uk: Опубліковано

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Terms
uk: Терміни

en: Desc
uk: Спад

en: Job Title
uk: Посада

en: Events
uk: Події

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Topics
uk: Теми

en: Topic
uk: Тема

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Image Caption
uk: Опис зображення

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Apply
uk: Застосувати

en: Authors
uk: Автори

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Sections
uk: Розділи

en: Offset
uk: Зміщення

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Page Type
uk: Тип сторінки

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Asc
uk: Зрост

en: External URL
uk: Зовнішній URL

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Twitter Account
uk: Обліковий запис Твітер
