Bootstrap Rijkshuisstijl (Dutch Government Branding) (8.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Author
hi: लेखक

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: None
hi: कोई नहीं

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Menu
hi: सूची

en: Expanded
hi: विस्तारित

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Forum
hi: फोरम

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Not published
hi: प्रकाशित नहीं हुआ

en: Color scheme
hi: रंग योजना

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स
