bootstrap simple carousel (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Edit
ar: تحرير

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: Active
ar: نشط

en: Original image
ar: الصورة الأصلية

en: Media
ar: ميديا

en: here
ar: هنا

en: Image title
ar: عنوان الصورة

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Image style
ar: نمط الصورة
