bootstrap simple carousel (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Edit
id: Sunting

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Active
id: Aktif

en: Original image
id: Gambar asli

en: here
id: di sini

en: Assets
id: Aset

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Image style
id: Gaya gambar
