bootstrap simple carousel (8.x-1.2) - en to ne translation catalogue (10 entries)

en: delete
ne: हटाउनुस

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Active
ne: सक्रिय

en: Media
ne: मिडिया

en: Image title
ne: तस्विरको शीर्षक
