bootstrap simple carousel (8.x-1.61) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Active
fa: فعال

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Media
fa: رسانه

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: here
fa: اینجا

en: Controls
fa: کنترل‌ها

en: Image title
fa: عنوان تصویر

en: About
fa: درباره

en: interval
fa: بازه زمانی

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Image style
fa: سبک تصویر
