bootstrap simple carousel (8.x-1.65) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Active
ro: Activ

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Inactive
ro: inactiv

en: here
ro: aici

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Image style
ro: Stil imagine
