Views Bootstrap table (1.0.6) - en to de translation catalogue (58 entries)

en: Previous
de: Vorherige

en: Next
de: Weiter

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Export
de: Exportieren

en: Views
de: Ansichten

en: Total
de: Gesamt

en: Options
de: Optionen

en: Extensions
de: Erweiterungen

en: Locale
de: Spracheinstellung

en: Height
de: Höhe

en: Arabic
de: Arabisch

en: English
de: Englisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: Japanese
de: Japanisch

en: Chinese
de: Chinesisch

en: Korean
de: Koreanisch

en: Extension
de: Erweiterung

en: Croatian
de: Kroatisch

en: Czech
de: Tschechisch

en: Danish
de: Dänisch

en: Dutch
de: Niederländisch

en: Finnish
de: Finnisch

en: German
de: Deutsch

en: Greek
de: Griechisch

en: Hebrew
de: Hebräisch

en: Hungarian
de: Ungarisch

en: Indonesian
de: Indonesisch

en: Norwegian
de: Norwegisch

en: Polish
de: Polnisch

en: Romanian
de: Rumänisch

en: Russian
de: Russisch

en: Slovak
de: Slowakisch

en: Swedish
de: Schwedisch

en: Turkish
de: Türkisch

en: About
de: Über

en: Resizable
de: In der Größe anpassbar

en: Hover
de: Mit der Maus überfahren

en: Catalan
de: Katalonisch

en: Estonian
de: Estnisch

en: Basque
de: Baskisch

en: Persian
de: Persisch

en: Georgian
de: Georgisch

en: Malay
de: Malaiisch

en: Portuguese, Portugal
de: Portugiesisch, Portugal

en: Portuguese, Brazil
de: Portugiesisch, Brasilien

en: Thai
de: Thailändisch

en: Ukrainian
de: Ukrainisch

en: Uzbek
de: Usbekisch

en: Vietnamese
de: Vietnamesisch

en: Search Box
de: Suchfeld

en: Save State
de: Status speichern

en: Bootstrap Table
de: Bootstrap-Tabelle

en: Bootstrap styles
de: Bootstrap-Stile

en: Striped
de: Gestreift

en: Bordered
de: Umrahmt

en: Condensed
de: Verkürzt
