Braintree Cashier (8.x-2.0-beta3) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Changed
hi: बदल गया

en: About
hi: के बारे में
