Braintree Cashier (8.x-4.2) - en to de translation catalogue (61 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Download
de: Herunterladen

en: Overview
de: Übersicht

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: None
de: Keine

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: Subscription settings
de: Abonnement-Einstellungen

en: Subscriptions
de: Abonnements

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: days
de: Tag(e)

en: Active
de: Aktiv

en: Page
de: Seite

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Price
de: Preis

en: Amount
de: Betrag

en: Desc
de: Absteigend

en: Invoices
de: Rechnungen

en: Sort by
de: Sortierung

en: Production
de: Produktion

en: Long description
de: Ausführliche Beschreibung

en: Coupon
de: Kupon

en: Discount
de: Rabatt

en: Changed
de: Geändert

en: Environment
de: Umgebung

en: Apply
de: Anwenden

en: Canceled
de: Abgebrochen

en: Discount ID
de: Rabatt ID

en: Subscription
de: Abonnement

en: Plans
de: Konzepte

en: Offset
de: Versatz

en: Free
de: Frei

en: Sign up
de: Registrieren

en: About
de: Über

en: Currency code
de: Währungscode

en: Signup
de: Registrieren

en: Error message
de: Fehlermeldung

en: Charge
de: Berechnen

en: View invoice
de: Rechnung anzeigen

en: Subscription type
de: Typ des Abonnements

en: Call to action
de: Call-to-Action

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: Payment Method
de: Zahlungsmethode

en: Coupon code
de: Gutscheincode

en: Operations links
de: Aktionslinks

en: The subscription type.
de: Der Typ des Abonnements.

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Payment method type
de: Art der Zahlungsmethode

en: Add payment method
de: Zahlungsmethode hinzufügen

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: SettingsForm
de: Konfigruationsformualr
