Braintree Cashier (8.x-4.8) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Download
id: Unduh

en: Overview
id: Sekilas

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: days
id: hari

en: Active
id: Aktif

en: Date format
id: Format tanggal

en: Page
id: Halaman

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Details
id: Rincian

en: Price
id: Harga

en: Amount
id: Jumlah

en: Invoices
id: Invoice

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Coupon
id: Kupon

en: Discount
id: Diskon

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Canceled
id: Dibatalkan

en: Offset
id: Letak

en: Sign up
id: Daftar

en: About
id: Tentang

en: Currency code
id: Kode mata uang

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Payment Method
id: Metode Pembayaran

en: Coupon code
id: Kode kupon

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Asc
id: Urutan turun

en: Add payment method
id: Tambah metode pembayaran
